Instrukce před focením

Oblečení - co si vzít na sebe

• Volte oblečení, které Vám sedí střihem, zvýrazňuje Vaše přednosti a zakrývá nedostatky.

• Nebojte se kombinovat barvy, ale oblečení s nápisy a konkrétními obrázky se vyhněte, vzory jsou však v pořádku.

• Rovněž nedoporučuji sportovní oblečení.

• Při focení dvou a více osob se slaďte do jednoho stylu, ideálně i barevně.

Rodinné focení

U dětí je známo, že je pózovat moc nebaví a nevydrží se fotit dlouho. Vezměte jim proto s sebou jejich oblíbenou hračku, bublifuk nebo cokoli, co upoutá jejich pozornost.

Nebo třeba sladkosti, které jim dáte za odměnu. Pro focení s malými dětmi doporučuji čas schůzky naplánovat tak, aby byly ideálně po spánku a tedy odpočaté. Hlavně přijďte dobře naladění, focení je zábava!

Pro Dámy - obecně

POKOŽKA
Den před focením doporučuji depilaci v obličeji a vytrhání obočí. Důležité také je, aby pleť byla odpočatá. Proto den předem neponocujte, ale dopřejte si plnohodnotný spánek. Dodržujte pitný režim, aby pleť byla hydratovaná

LÍČENÍ
Přicházejte již nalíčené nebo doporučuji využít služeb vizážistky, dělá to divy.

VLASY
Přicházejte s již upravenými vlasy. Zda vlasy vyžehlíte či natočíte, nechám na Vás a Vašich časových možnostech. Nebo taktéž doporučuji oslovit nějakou kadeřnici, která se Vám o účes postará.

NEHTY
fotí se i spoustu detailů se záběrem na ruce, mějte upravené nehty

Těhotenské focení

Nejkrásnější a nejkouzelnější těhotenské fotografie zpravidla vznikají mezi 7. a 8. měsícem těhotenství, kdy je bříško krásně zakulacené a budoucí maminky jsou ještě plné síly.

Na venkovní těhotenské focení doporučuji šaty. Pouze jednoduché, bez nápisů a vzorů, jednobarevné. Oblečení pro partnera (pokud se zúčastní) by mělo být také jednoduché, může být například bílá košile, bílé tričko, černé tričko a rifle, modré nebo černé.

Také je možné s sebou mít různé rekvizity, například fotografii z ultrazvuku, malé botičky, dupačky, první hračku.

Najděte si na internetu fotografie, které Vás zaujaly a doneste si je s sebou vytištěné nebo v telefonu, můžeme se je pokusit napodobit.

Svatební focení

Hlavní pravidlo zní: NESPĚCHEJTE! Ke svatebnímu oltáři neutíkejte. Není to sprint na sto metrů, ale okamžik, který si máte vychutnat, hlavně tedy nikam nespěchejte. Totéž platí o odchodu z obřadu. Moc Vás prosím, aby polibek netrval 0.003 sekundy, ale trošku déle. Prostě tak dlouho, abych stihla udělat několik záběrů. Totéž pak platí i o navlékání prstýnků.

Po obřadu následuje skupinové fotografování. Není nic horšího, než na místě přemýšlet, s kým se kdo ještě fotil či nefotil. Proto prosím o vytvoření seznamu skupinek. Začíná se jednou hromadnou fotkou, kde budou všichni a pak počet osob postupně snižujeme. 

U svateb fotografie určené k další úpravě vybírám osobně. Náhledy nezasílám. Tímto bych Vás chtěla poprosit o důvěru. Věřte, že fotky vybírám opravdu pečlivě dle mnoha kritérií. Neupravené fotografie neposkytuji a nedají se ani zakoupit. 

Doba odevzdání hotových fotografií je cca 1-2 měsíce a liší se, záleží na pracovním vytížení.

Instrukce po focení

Kdy obdržím náhledy?

Ještě týž den po focení obdržíte náhledy všech vyfocených snímků. Z nich si sami vybíráte, které budete chtít upravit a zakoupit. Minimální odběr je 5 fotek u ateliéru a 7 fotek u venkovního focení. Maximální počet snímků není nijak omezen.

Neupravené fotografie neposkytuji a nedají se ani zakoupit

Jak probíhá platba?

Platba probíhá pouze bezhotovostně převodem na účet a částka se odvíjí od počtu vybraných snímků.

Kdy dostanu hotové fotky?

Doba odevzdání hotových fotografií činí cca 14 dní - měsíc a liší se, záleží na pracovním vytížení.

Při čekání na hotové fotky mě, prosím, neurgujte, nic se tím neurychlí. Vaše fotky jsou v procesu zpracování, vždy se snažím termíny dodržet a kvalitní výsledek se nedá uspěchat. Předem děkuji za Vaši trpělivost.

Jak mi fotky předáte?

Fotografie jsou předávány v elektronické podobě přes portál ÚSCHOVNA.CZ ve dvou různých velikostech:

– MAXIMÁLNÍ ROZLIŠENÍ – velikost vhodná pro tisk

– VELIKOST vhodná pro FACEBOOK

Z úschovny je třeba stáhnout zazipované soubory do počítače a ideálně i někam zálohovat. Odkaz na úschovnu má omezenou trvanlivost. Pro co nejlepší kvalitu fotek na facebooku je nahrávejte Z POČÍTAČE ve velikosti pro facebook určené. Nahrajete-li na facebook fotku určenou pro tisk, FB si ji zkomprimuje. To samé se stane, pokud budete fotky nahrávat z telefonu. Platíte si za profesionální fotografie v určité kvalitě, tak by byla škoda neukázat je ostatním v tom nejlepším světle V případě dalších dotazů jsem vám plně k dispozici.

Slevy pro klienty

SLEVA PRO STÁLÉ A VÝZNAMNÉ KLIENTY

JAK SE STÁT VÝZNAMNÝM KLIENTEM? jsou tři možnosti, jak na slevu dosáhnout

1. SVATEBNÍ FOCENÍ - pokud si ode mě necháte nafotit svatbu, automaticky se řadíte mezi mou významnou klientelu

2. VÁNOČNÍ FOCENÍ - další možností je účast na některém z mých Vánočních aranžovaných focení

3. 2x STANDARDNÍ FOCENÍ - pokud jste u mě byli na standardním focení 2x a více, máte při každém dalším focení rovněž nárok na slevu
Marie Anna Holíková, 2021